26/06/2017 02:17

Valyuta USD EUR RUB TRY
Kurs 1.7022 1.8999 0.0285 0.4850


İdmandasan

Azərbaycan klublarının Avropa Liqasında rəqibləri müəyyənləşib


19.06.2017   17:22


Bu gün Avropa Liqasında 2017/18 mövsümünün I və II təsnifat mərhələsinin püşkü atılıb. ASAN Radionun Apasport.az saytına istinadən verdiyi məlumatına görə, İsveçrənin Nyon şəhərində baş tutan mərasimdə Azərbaycanın qitənin ikinci dərəcəli klub turnirindəki təmsilçilərinin də rəqibləri bəlli olub.

Bu yarışda ölkəmizi üç komanda təmsil edəcək. “Zirə” və “İnter” I, “Qəbələ” II təsnifat mərhələsindən yarışa qatılacaq.

Ümumilikdə isə Avropa Liqasının I təsnifat mərhələsində 100 komanda mübarizə aparacaq ki, onlar da püşkdə 50 cütlük təşkil edib.

“İnter” Serbiyanın “Mladost” komandası ilə görüşəcək. İlk oyun səfərdə baş tutacaq. “Zirə” isə ilk oyunu evdə keçirəcək. Qəsəbə klubu Lüksemburq “Differdanj”ı ilə qarşılaşacaq.

Ardınca 50 cütlük və 16 klub növbəti püşkatmada iştirak edib. Burada 33 cütlük yaranıb. Yarışa II təsnifat mərhələsindən başlayan “Qəbələ” “Yagelloniya” (Polşa) - “Dinamo” (Batumi, Gürcüstan) cütünün qalibi ilə rəqib olub. “Mladost” - “İnter” cütünün qalibi “Fola” (Lüksemburq) - “Milsami” (Moldova) duelinin güclüsü ilə görüşəcək. “Zirə” – “Differdanj”ın cütünün qalibinin rəqibi isə “Astra” olacaq.

 

Avropa Liqası

I təsnifat mərhələsi

(29/6 iyul)

“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) - “Tirana” (Albaniya)

“Kayrat” (Qazaxıstan) - “Atlantas” (Litva)

“Beytar” (İsrail) - “Vaşaş” (Macarıstan)

“Ordabaşı” (Qazaxıstan) - “Şiroki Briyeq” (Bosniya və Herseqovina)

“Srvena Zvezda” (Serbiya) - “Floriana” (Malta)

“Valletta” (Malta) - “Folqor” (San Marino)

“Ventspils” (Latviya) - “Valyur” (İslandiya)

“Sent Conston” (Şotlandiya) - “Trakai” (Litva)

“Odd” (Norveç) - “Ballimena” (Şimali İrlandiya)

“Şaxtyor” (Belarus) - “Suduva” (Litva)

“Mladost” (Serbiya) - “İnter” (Azərbaycan)

“Çixura” (Gürcüstan) - “Rayndorf” (Avstriya)

“Fola” (Lüksemburq) - “Milsami” (Moldova)

“Partizani” (Albaniya) - “Botev” (Bolqarıstan)

“UE Santa Koloma” (Andorra) - “Osiyek” (Xorvatiya)

“Zarya” (Moldova) - “Sarayevo” (Bosniya və Herseqovina)

“Bala Taun” (Uels) - “Vaduts” (Lixtenşteyn)

“Vaasa” (Finlandiya) - “Olimpiya” (Sloveniya)

“Konnak” (Uels) - HİK (Finlandiya)

SJK (Finlandiya) - “Reykyavik” (İslandiya)

“Şirak” (Ermənistan) – “Qoritsa” (Sıoveniya)

“Zirə” (Azərbaycan) - “Differdanj” (Lüksemburq)

“Voyvodina” (Serbiya) - “Rujomberok” (Slovakiya)

“Slovan” (Slovakiya) - “Pünik” (Ermənistan)

“Rabotniçki” (Makedoniya) -  “Tre Penne” (San-Marino)

“Qlazqo Reyncers” (Şotlandiya) - “Proqres” (Lüksemburq)

“Domjale” (Sloveniya) - “Flora” (Estoniya)

“Kruzaders” (Şimali İrlandiya) - “Liepaya” (Latviya)

“Kalyu” (Estoniya) - B-36 (Farer adaları)

“Levadiya” (Estoniya) - “Kork Siti” (İrlandiya)

“Şkendiya” (Makedoniya) - “Daçiya” (Moldova)

“Levski” (Bolqarıstan) - “Sutyeska” (Monteneqro)

“İrtış” (Qazaxıstan) – “Dunav” (Bolqarıstan)

“Yagelloniya” (Polşa) - “Dinamo” (Batumi, Gürcüstan)

“Jelezniçar” (Bosniya və Herseqovina) - “Zeta” (Monteneqro)

AEK (Kipr) - “Linkoln” (Cəbəllütariq)

“Midtyulland” (Danimarka) - “Derri Siti” (İrlandiya)

“Dinamo” (Belarus) - “Runavik” (Farer adaları)

“Ferensvaroş” (Macarıstan) - “Yelqava” (Latviya)

“Lyunqbyu” (Danimarka) - “Banqor” (Uels)

“Trençin” (Slovakiya) - “Torpedo” (Gürcüstan)

“Lex” (Polşa) - “Pelister” (Makedoniya)

“Mladost” (Monteneqro) - “Qandzasar” (Ermənistan)

“Videoton” (Macarıstan) - “Baltsan” (Malta)

AEL (Kipr) -  “Sent Cozef” (Cəbəllütariq)

“Skenderbeu” (Albaniya) - “Sent Culiya” (Andorra)

“Hoqesund” (Norveç) - “Kolreyn” (Şimali İrlandiya)

“Styarnan” (İslandiya) - “Şemrok Rovers” (İrlandiya)

“Norçepinq” (İsveç) - “Priştina” (Kosovo)

AİK (İsveç) - “Klaksvik” (Farer adaları)

 

II təsnifat mərhələsi

(13/20 iyul)

“Zirə” (Azərbaycan) - “Differdanj” (Lüksemburq) cütünün qalibi - “Astra” (Rumıniya)

“Bala Taun” (Uels) - “Vaduts” (Lixtenşteyn) cütünün qalibi - “Odd” (Norveç) - “Ballimena” (Şimali İrlandiya) cütünün qalibi

“Partizani” (Albaniya) - “Botev” (Bolqarıstan) cütünün qalibi - “Beytar” (İsrail) - “Vaşaş” (Macarıstan) cütünün qalibi

“Trençin” (Slovakiya) - “Torpedo” (Gürcüstan) cütünün qalibi - “Bney Yehuda” (İsrail)

“Brondbü” (Danimarka) - “Vaasa” (Finlandiya) - “Olimpiya” (Sloveniya) cütünün qalibi

“Çixura” (Gürcüstan) - “Rayndorf” (Avstriya) cütünün qalibi - “Dinamo” (Brest, Belarus)

“Rabotniçki” (Makedoniya) -  “Tre Penne” (San-Marino) cütünün qalibi - “Dinamo” (Minsk, Belarus) - “Runavik” (Farer adaları) cütünün qalibi

“Hayduk” (Xorvatiya) - “Levski” (Bolqarıstan) - “Sutyeska” (Monteneqro) cütünün qalibi

“İrtış” (Qazaxıstan) – “Dunav” (Bolqarıstan) cütünün qalibi - “Srvena Zvezda” (Serbiya) - “Floriana” (Malta) cütünün qalibi

“Jelezniçar” (Bosniya və Herseqovina) - “Zeta” (Monteneqro) cütünün qalibi - AİK (İsveç) - “Klaksvik” (Farer adaları) cütünün qalibi

“Kalyu” (Estoniya) - B-36 (Farer adaları) cütünün qalibi - “Videoton” (Macarıstan) - “Baltsan” (Malta) cütünün qalibi

“Şkendiya” (Makedoniya) - “Daçiya” (Moldova) cütünün qalibi - “Konnak” (Uels) - HİK (Finlandiya) cütünün qalibi

AEK (Kipr) - “Linkoln” (Cəbəllütariq) cütünün qalibi - “Levadiya” (Estoniya) - “Kork Siti” (İrlandiya) cütünün qalibi

“Hoqesund” (Norveç) - “Kolreyn” (Şimali İrlandiya) cütünün qalibi - “Lex” (Polşa) - “Pelister” (Makedoniya) cütünün qalibi

“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) - “Tirana” (Albaniya) cütünün qalibi - SJK (Finlandiya) - “Reykyavik” (İslandiya) cütünün qalibi

“Ferensvaroş” (Macarıstan) - “Yelqava” (Latviya) cütünün qalibi - “Midtyulland” (Danimarka) - “Derri Siti” (İrlandiya) cütünün qalibi

“Styarnan” (İslandiya) - “Şemrok Rovers” (İrlandiya) cütünün qalibi -  “Mlada Boleslav” (Çexiya)

“Şturm” (Avstriya) - “Mladost” (Monteneqro) - “Qandzasar” (Ermənistan) cütünün qalibi

“Mladost” (Serbiya) - “İnter” (Azərbaycan) cütünün qalibi - “Fola” (Lüksemburq) - “Milsami” (Moldova) cütünün qalibi

“Norçepinq” (İsveç) - “Priştina” (Kosovo) cütünün qalibi - “Sent Conston” (Şotlandiya) - “Trakai” (Litva) cütünün qalibi

“Aberdin” (Şotlandiya) - “Ordabaşı” (Qazaxıstan) - “Şiroki Briyeq” (Bosniya və Herseqovina) cütünün qalibi

“Ostersun” (İsveç) -  “Qalatasaray” (Türkiyə)

“Qlazqo Reyncers” (Şotlandiya) - “Proqres” (Lüksemburq) cütünün qalibi - AEL (Kipr) -  “Sent Cozef” (Cəbəllütariq) cütünün qalibi

“Kruzaders” (Şimali İrlandiya) - “Liepaya” (Latviya) cütünün qalibi - “Şaxtyor” (Belarus) - “Suduva” (Litva) cütünün qalibi

“Panionios” (Yunanıstan) - “Şirak” (Ermənistan) – “Qoritsa” (Sıoveniya) cütünün qalibi

“Kayrat” (Qazaxıstan) - “Atlantas” (Litva) cütünün qalibi - “Skenderbeu” (Albaniya) - “Sent Culiya” (Andorra) cütünün qalibi

“Slovan” (Slovakiya) - “Pünik” (Ermənistan) cütünün qalibi - “Lyunqbyu” (Danimarka) - “Banqor” (Uels) cütünün qalibi

“UE Santa Koloma” (Andorra) - “Osiyek” (Xorvatiya) cütünün qalibi - “Lütsern” (İsveçrə)

“Valletta” (Malta) - “Folqor” (San Marino) cütünün qalibi - “Utrext” (Hollandiya)

“Ventspils” (Latviya) - “Valyur” (İslandiya) cütünün qalibi - “Domjale” (Sloveniya) - “Flora” (Estoniya) cütünün qalibi

“Voyvodina” (Serbiya) - “Rujomberok” (Slovakiya) cütünün qalibi - “Brann” (Norveç)

“Qəbələ” (Azərbaycan) - “Yagelloniya” (Polşa) - “Dinamo” (Batumi, Gürcüstan) cütünün qalibi

“Apollon” (Kipr) - “Zarya” (Moldova) - “Sarayevo” (Bosniya və Herseqovina) cütünün qalibi




Xəbər lenti

25 İyun
24 İyun







ASAN Radio telefonunuzda
Facebook