2 gün sonra Rusiyada futbol üzrə dünya çempionatı start götürəcək. ASAN Radionun məlumatına görə, mundialda iştirak edəcək 32 komanda 8 qrupda yarışacaq.
14 iyun – 15 iyul tarixləri arasında keçiriləcək çempionatın təqvimini təqdim edirik:
A qrupu
1-ci tur
14 iyun
19:00. Rusiya – Səudiyyə Ərəbistanı
15 iyun
16:00. Misir – Uruqvay
2-ci tur
19 iyun
22:00. Rusiya – Misir
20 iyun
19:00. Uruqvay – Səudiyyə Ərəbistanı
3-cü tur
25 iyun
18:00. Uruqvay – Rusiya
18:00. Səudiyyə Ərəbistanı – Misir
B qrupu
1-ci tur
15 iyun
19:00. Mərakeş – İran
22:00. Portuqaliya – İspaniya
2-ci tur
20 iyun
16:00. Portuqaliya – Mərakeş
22:00. İran – İspaniya
3-cü tur
25 iyun
22:00. İran – Portuqaliya
22:00. İspaniya – Mərakeş
C qrupu
1-ci tur
16 iyun
14:00. Fransa – Avstraliya
20:00. Peru – Danimarka
2-ci tur
21 iyun
16:00. Danimarka – Avstraliya
19:00. Fransa – Peru
3-cü tur
26 iyun
18:00. Danimarka – Fransa
18:00. Avstraliya – Peru
D qrupu
1-ci tur
16 iyun
17:00. Argentina – İslandiya
23:00. Xorvatiya – Nigeriya
2-ci tur
21 iyun
22:00. Argentina – Xorvatiya
22 iyun
19:00. Nigeriya – İslandiya
3-cü tur
26 iyun
22:00. Nigeriya – Argentina
22:00. İslandiya – Xorvatiya
E qrupu
1-ci tur
17 iyun
16:00. Kosta-Rika – Serbiya
22:00. Braziliya – İsveçrə
2-ci tur
22 iyun
16:00. Brazilya – Kosta-Rika
22:00. İsveçrə - Serbiya
3-cü tur
27 iyun
22:00. Braziliya – Serbiya
22:00. İsveçrə - Kosta-Rika
F qrupu
1-ci tur
17 iyun
19:00. Almaniya – Meksika
18 iyun
16:00. İsveç – Cənubi Koreya
2-ci tur
23 iyun
19:00. Cənubi Koreya – Meksika
22:00. Almaniya – İsveç
3-cü tur
27 iyun
18:00. Meksika – İsveç
18:00. Cənubi Koreya – Almaniya
G qrupu
1-ci tur
18 iyun
19:00. Belçika – Panama
22:00. Tunis – İngiltərə
2-ci tur
23 iyun
16:00. Belçika – Tunis
24 iyun
16:00. İngiltərə – Panama
3-cü tur
28 iyun
22:00. İngiltər – Belçika
22:00. Panama – Tunis
H qrupu
1-ci tur
19 iyun
16:00. Kolumbiya – Yaponiya
19:00. Polşa – Seneqal
2-ciI tur
24 iyun
19:00. Yaponiya – Seneqal
22:00. Polşa – Kolumbiya
3-cü tur
28 iyun
18:00. Seneqal – Kolumbiya
18:00. Yaponiya – Polşa. Volqoqrad
1/8 final mərhələsi
30 iyun
18:00. C qrupunun 1-cisi – D qrupunun 2-cisi
22:00. A qrupunun 1 – B qrupunun 2-cisi
1 iyul
18:00. B qrupunun 1-cisi – A qrupunun 2-cisi
22:00. D qrupunun 1-cisi – C qrupunun 2-cisi
2 iyul
18:00. E qrupunun 1-cisi – F qrupunun 2-cisi
22:00. G qrupunun 1-cisi – H qrupunun 2-cisi
3 iyul
18:00. F qrupunun 1-cisi – E qrupunun 2-cisi
22:00. H qrupunun 1-cisi – G qrupunun 2-cisi
1/4 final mərhələsi
6 iyul
18:00. A1/B2 cütünün qalibi – C1/D2 cütünün qalibi
22:00. E1/F2 cütünün qalibi – G1/H2 cütünün qalibi
7 iyul
18:00. F1/E2 cütünün qalibi – H1/G2 cütünün qalibi
22:00. B1/A2 cütünün qalibi – D1/C2 cütünün
Yarımfinal mərhələsi
10 iyul
22:00. 1-ci cütün qalibi - 2-ci cütün qalibi
11 iyul
22:00. 3-cü cütün qalibi - 4-cü cütün qalibi
3-cü yer uğrunda oyun
14 iyul
18:00. 1-ci cütün məğlubu – 2-ci cütün məğlubu
Final
15 iyul
19:00. 1-ci cütün qalibi - 2-ci cütün qalibi
Qeyd edək ki, oyunların başlama saatı Bakı vaxtı ilə göstərilib.
XƏBƏR LENTİ
“ASAN Radio” Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin tapşırığına əsasən yaradılıb.
24 dekabr 2015-ci il tarixindən etibarən Prezident yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində (“ASAN xidmət”) yayıma başlayıb.
“ASAN Radio”ya 100 MHs tezliyində ümumrespublika radio yayımı üçün xüsusi razılıq (lisenziya) 2015-ci il sentyabrın 8-də Milli Televiziya və Radio Şurasının (indiki Audiovizual Şura) iclasında verilib.
“ASAN Radio” dövlət xidmətləri sahəsində ixtisaslaşan ilk və yeganə radiodur.
Xidmətlərlə yanaşı, “ASAN Radio” Azərbaycanda və dünyada baş verən vacib xəbərləri dinləyicilərinə birbaşa mənbədən, dəqiq və operativ çatdırır.
Eyni zamanda, dinləyicilər bizim radioda aktual mövzuların müzakirə olunduğu maraqlı verilişlər və keyfiyyətli musiqi dinləyə bilir.
“ASAN Radio” Bakıda və bölgələrdə 100, 96.5, 95.6 və 92.7 FM dalğalarında yayımlanır.
Faydalı Məlumat dalğasını www.asanradio.az saytından və mobil tətbiqlərdən də dinləyə bilərsiniz.
“ASAN Radio” - Dəqiq, Operativ, Faydalı!